SİTEMİZE HOŞGELDİNİZ

Dünya Vize İşlemleri yetkilileri konsolosluklarda siz değerli müşterilerimize vakit kaybı yaratan birçok formalite işlemden sizi kurtararak tüm bu işlemleri sizin adınıza yapar, konsoloslukta sizi temsil eder.

Dünya Vize İşlemleri sizin adınıza vize takibi yapma konusunda tam yetkilidir! Pasaport ve diğer gerekli evraklarınız bize ulaştıktan sonra en kısa sürede vize müracatınız yapılır ve başvuru sonucunuz yine en kısa sürede size ulaştırılır.

1999 yılında kurulan Dünya Vize İşlemleri sektöründe verilebilecek en iyi ve kaliteli hizmeti hedef alıp bu doğrultuda “Sürekli müşteri memnuniyeti” bilincini içinde yaşatarak çalışmalarına devam etmektedir.Dünya Vize İşlemleri        Dünya Vize İşlemleri

SUUDİ ARABİSTAN VİZESİ


~ BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER ~Suudi Arabistan Eski Mavi, Yeşil, Diplomatik (Kırmızı) Pasapartlara vize vermemektedir. yeni tip (Bordo Çipli, Yeşil Çipli , Siyah Çipli Pasaport istemektedir.

Bodro (Çifli) YEŞİL (Hususi) GRİ (Hizmet) ve KIRMIZI (Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmaktadır.

Vize Başvuru Formu İçin Tıklayınız

Turistik vize başvuruları şahsen yapılmakta ve tek başına seyahat eden bayanlara vize verilmemektedir!

Vize başvuru formları Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı ve büyük harflerle doldurulmalı; mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.

Suudi Arabistan Başkonsolosluğu tüm vize başvurularında yeni çekilmiş-rötuşsuz ve arka fonu beyaz (4x6cm) özelliklere sahip 2 adet vesikalık resim istemektedir.

Suudi Arabistan Başkonsolosluğu tüm vize başvurularını Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe günleri saat 09.00 - 11.00 saatleri arasında kabul etmekte ve başvurular 2 iş gününde sonuçlanmaktadır. Expres vize uygulaması yoktur.

Başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram sömestr, hac, umre vb yoğun başvuruların yoğun olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı önemle hatırlatırız.